Deltax DTX300RB Rebar Shear
Deltax / Alligatorscharen
Prijs op aanvraag
Deltax DTX300RB Rebar Shear
Deltax DTX300RB Rebar Shear
Deltax DTX300RB Rebar Shear
Deltax DTX300RB Rebar Shear
Deltax DTX300RB Rebar Shear
Deltax / Alligatorscharen
Prijs op aanvraag
Verenigd Koninkrijk , Southampton
REF: R-4Z855
Functies
Categorie
Alligatorscharen
Fabrikant
Deltax
Model
DTX300RB
Voorwaarde
Nieuw
Productiejaar
2023
Special heavy duty version of our popular DTX 300 with automatic hydraulic hold down Capacity: #14 - 1.75" - 45 mm high tensile steel - or multiples of smaller bars Blade Length: 12” (300 mm) blades 4 sided reversible & regrindable Lower blade in adjustable knife seat Automatic hydraulic hold down Adjustable guard Adjustable jaw opening Electric foot pedal control Cutting Force in Throat: Approx. 135 tons Machine weight approx: 2400 lbs